Dny otevřených dveří

3D — Móda — Metal Mesh Art Workshop — Odlévání

To vše se mohli vidět návštěvníci, kteří zavítali poslední květnový víkend (27.—28. května) do budovy Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Turnově. Škola je již tradičně otevřena pro širokou veřejnost  jako nedílná součást bohatého programu Staročeských turnovských trhů.
Letos byl pro ty, kdo si návštěvu školy nenechali ujít připraven opravdu bohatý program, například  odlití zvonu, Metal Mesh Art Workshop (vytváření objektů z drátěné sítě), ražba mincí na historickém lisu ve staré budově školy, komentovaná módní přehlídka autorských šperků, ukázky 3D tisku a následného využití, autorské výstavy absolventů a studentů školy( Iryna Lutsker), letošní maturitní práce studentů školy, prohlídka školních dílen a talentové zkoušky nanečisto.
Nevšední zážitek návštěvy školy byl umocněn odborným výkladem učitelů a žáků, kteří se návštěvníkům pozorně věnovali i přesto, že teploměr po oba dny sahal až ke 30 stupňům. Na závěr trochu statistiky. V sobotu školu navštívilo více jak tři sta návštěvníků a v neděli si školu prohlédlo více než sto zájemců. Je třeba také poděkovat žákům a učitelům školy za bezproblémový průběh letošních květnových dnů otevřených dveří, s přáním opětovného setkání v roce 2018.

– Jiří Mašek –

 

SUPŠ a VOŠ

Skálova 373, 511 01 Turnov

spojovatelka, domov mládeže
+420 481 321 232 
ředitelna
+420 481 324 323