Prezentace Supš a Voš v Mnichově

Ve dnech 19.–23. 2. 2015 se konal v německém Mnichově světově proslulý veletrh Inhorgenta, který je určen pro odbornou veřejnost v oblasti zlatnictví a klenotnictví. Letos poprvé jsme měli možnost zúčastnit se a propagovat naši školu na tak významném místě.

Vystavovali jsme v sekci inovativní školy, kde se nacházelo zhruba 15 škol z celého světa. Z České republiky se zde představilo také středisko praktické výuky Praha, které projevilo zájem podívat se přímo do naší školy. Takže v současné době je již dohodnutý termín jejich exkurze u nás. 

Během veletrhu se nám podařilo navázat několik cenných kontaktů jako např: možnost realizovat výměnné pobyty se školami v Německu, obnovit spolupráci z dřívějších let s Holandskem nebo možnost srovnat zkušenosti jak pedagogů, tak studentů atd. Někteří drobní živnostníci nabídli studentům absolvovat praxi v jejich firmách, což se pozitivně zúročí nejen v oblasti odborné, ale i jazykové.
Zájem o naši školu byl určitě velký, některé vystavované exponáty sklízely opakovaný obdiv.
Účast na veletrhu byla pro učitele i pro studenty, kterých se tam vydal celý autobus, jistě přínosná a inspirující.
Děkujeme paní ředitelce za možnost se této akce zúčastnit.

Za pedagogy Mgr. Renáta Knížková

SUPŠ a VOŠ

Skálova 373, 511 01 Turnov

spojovatelka, domov mládeže
+420 481 321 232 
ředitelna
+420 481 324 323